Materiał Partnera Ekspresy do kawy – dlaczego wybór wysokiej jakości wody jest tak istotny?

Ekspresy do kawy – dlaczego wybór wysokiej jakości wody jest tak istotny?

Ekspresy to urządzenia, dzięki którym możemy cieszyć się doskonałym smakiem ulubionego napoju bez konieczności wizyty w kawiarni. Współcześnie znajdują się one na wyposażeniu większości biur oraz domów prywatnych. Aby poranna kawa zachwycała swoim aromatem, warto zdecydować się na wykorzystanie wysokiej jakości wody. Takie podejście do sprawy jest również ważne z innych względów. Jakich konkretnie?

Dlaczego woda z kranu nie jest najlepszym pomysłem?

O tym, że jakość wody pochodzącej z kranu czasami pozostawia wiele do życzenia, nie trzeba przekonywać nikogo. Zjawisko to w sposób szczególny widoczne jest w miastach. Pochodząca z przestarzałych instalacji woda często charakteryzuje się wysokim stopniem twardości. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Chodzi oczywiście o to, że wyraźnie podwyższona zawartość związków wapnia i magnezu skutkuje wytrącaniem się nieestetycznych i trudnych do usunięcia osadów kamiennych.

Charakterystyczne zanieczyszczenia z czasem zaczynają gromadzić się we wnętrzu urządzeń. Na awarię w sposób szczególny narażone są właśnie ekspresy, w których zatkanie się przewodów doprowadzających wodę jest równoznaczne z całkowitą utratą funkcjonalności.

Czy twarda woda wpływa na smak napoju?

Oczywiście, że tak. Doznania smakowe uzależnione są przede wszystkim od rodzaju oraz ilości znajdujących się w wodzie związków. W tym przypadku zdecydowanie najgorzej wypada woda o zbyt dużej zawartości żelaza. Intensywny metaliczny posmak powoduje, że nawet najlepsza kawa traci swoje cenne właściwości.

Twarda woda sprawia, że napój staje się mętny. Nie należy również zapominać o tym, że w celu usunięcia różnego rodzaju drobnoustrojów i bakterii, instalacje wodne oczyszczane są m.in. za pomocą chloru. Ten pierwiastek chemiczny wpływa przede wszystkim na zapach.

Jakiej wody używać?

Pewnym wyjściem z sytuacji jest oczywiście zainstalowanie nowoczesnych systemów filtracyjnych. Jednakże biorąc pod uwagę konieczność ich regularnej wymiany, rozwiązanie to wcale nie musi okazać się ani specjalnie tanie, ani tym bardziej praktyczne. Znacznie korzystniejszą opcją zarówno dla właścicieli firm, jak i osób prywatnych jest skorzystanie z oferty przygotowanej przez firmę Sano Dystrybucja Wody Bonart.

Specjaliści zapewniają obsługę kompleksową, która obejmuje przede wszystkim dostawę doskonałej jakości wody źródlanej prosto pod drzwi klienta. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć również na najatrakcyjniejsze na rynku warunki cenowe. Bogaty asortyment obejmuje m.in. wodę filtrowaną, wodę do ekspresów, dozowniki wody, a także dystrybutory.

Opracowanie:

Sano Dystrybucja Wody Bonart

Toruń , Teligi 5 lok. 49

  • tel. 51 663 30 82

Podziel się