Materiał Partnera Ciasta, które sprawdzą się na letnim przyjęciu

Ciasta, które sprawdzą się na letnim przyjęciu

Przyjęcia urodzinowe przydarzają się bez względu na porę roku. Podczas letnich, niezobowiązujących spotkań najlepiej sprawdzają się ciasta, które nie będą szczególnie wystawne i nie zaczną onieśmielać gości swoim wyglądem. Nie zmienia to faktu, że to ciasta wybrane na tę okazję muszą być nudne i schematyczne.

Torty i ciasta z dodatkiem alkoholu

Jeżeli chcemy postawić na tort to warto rozważyć wypieki typu “naked”. Zazwyczaj przybierają one postać przełożonych nadzieniem lub dżemem biszkoptów, które prześwitują spod nierównomiernie nałożonego kremu. Takie torty również skromnie się dekoruje, poprzez przyprószenie ich cukrem pudrem i obłożenie świeżymi, leśnymi owocami. Taki tort urodzinowy będzie skromną alternatywą dla nadmiernie wystawnych piętrowych wypieków.

Lato to czas szaleństwa i relaksu. Dlatego dobrym pomysłem są torty z większą zawartością alkoholu. Jeżeli chodzi o rodzaje alkoholu wykorzystywane do wypieków to są mogą, być to rumy o różnym stopniu słodyczy, ale zdarza się także malibu, wódka lub lokalny, swojski akcent w postaci śliwowicy, wspominają cukiernicy z pracowni wypieków Malinka. Trzeba jednak pamiętać, że takie wypieki często są o wiele bardziej sycące i cięższe i nie każdemu przypadają do gustu.

Tradycyjne, polskie ciasta

Dużym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne ciasta, takie jak serniki lub szarlotki. Są one popularne i zazwyczaj każdemu one smakują. Jednak z drugiej strony przygotowanie dobrego sernika, który każdy jadł wielokrotnie zarówno podczas świąt w domowym zaciszu, jak i przy różnych okazjach w cukierniach i restauracjach nie jest łatwe. Warto wtedy skorzystać z oferty lokalnych cukierników, którzy przygotowują wyroby własne, zamiast zdawać się na jakość produktów z sieciowych pracowni ciast i wypieków.

Egzotyczne akcenty

Warto również przyjrzeć się wypiekom, które zawierają w sobie np. nadzienia o smaku cytrynowo-cytrusowym. Są one o wiele bardziej charakterystyczne w smaku, ale też bardziej orzeźwiające i lekkie. Trzeba pamiętać, że wysoka temperatura w połączeniu bardzo słodkimi deserami nie u każdego stanowi zdrowe połączenie. Spośród innych smaków nadzień i kremów można wymienić choćby kokosowe, herbaciane czy figowe. Podobny trend przejawia się także w dekorowaniu wypieków i przejawiał się poprzez umieszczenia na szczycie ciast dorodnych owoców figi lub granatu. Taki akcent z pewnością przeniesie gości do egzotycznego raju.

Opracowanie:

Anna Araś Ciasta I Torty "Malinka"

Elbląg , Pułtuska 6

  • tel. 692 941 806

Podziel się