Materiał Partnera Szpitalne artykuły papierowe. Przegląd rozwiązań

Szpitalne artykuły papierowe. Przegląd rozwiązań

Nie jest łatwo o utrzymanie czystości w szpitalach. Faktem jest, że obowiązują w nich bardzo ostre kryteria higieniczno-sanitarne, ale też niezaprzeczalne jest, że właściwie trzeba tam sprzątać niemal na okrągło. Oczywiście nie będziemy tu w szczegółach opisywać, tego wszystkiego, z czym tutaj muszą się zmagać pielęgniarki i ekipy utrzymujące czystość, ponieważ mógłby to być obraz zbyt drastyczny. Poziom higieny w szpitalach w dużej mierze uzależniony jest także od papieru.

Papiernicze artykuły sanitarne w szpitalach – dlaczego?

Dlaczego papier odgrywa tak poważną rolę w utrzymaniu w szpitalach stanu higieniczno-sanitarnego na odpowiednio wysokim poziomie? Wielka liczba pacjentów generuje codziennie olbrzymie zapotrzebowanie, nie tylko na środki higieny osobistej takie jak papier toaletowy czy jednorazowe ręczniki, lecz także na różnego rodzaju chusteczki, serwetki, podkładki, chusty, płachty i inne tego typu akcesoria, które personel medyczny wykorzystuje do bieżącej pielęgnacji chorych. Można sobie wyobrazić, jak kłopotliwe byłoby stosowanie tego typu materiałów wykonanych z tradycyjnych tkanin czy też dzianin i jak wielkie koszty niosłoby z sobą ich pranie, odkażanie i sterylizacja, abstrahując już od tego, że części z nich, z uwagi na rodzaj zabrudzenia nigdy już nie udałoby się doprowadzić do stanu co najmniej zadowalającej czystości. Jak podpowiadają nam pracowniczy firmy ASEOPAPER z Tarnowskich Gór, znacznie wygodniejsze i tańsze są tutaj papierowe materiały jednorazowego stosowania.

Podstawowe produkty z papieru używane w szpitalach

Papier toaletowy i papierowe ręczniki jednorazowe w nie tylko szpitalnych sanitariatach to dzisiaj oczywisty standard. W szpitalach wszakże papierowych produktów jednorazowego stosowania używamy znacznie więcej niż w jakimkolwiek innym miejscu. Oto lista najważniejszych takich produktów wykonanych z samego papieru lub kombinacji papieru z innymi tworzywami:

  • wysokochłonne ręczniki do higieny pacjenta
  • nieprzemakalne podkłady medyczne o różnych szerokościach, także w rolkach, używane przy zabiegach
  • pielucho-majtki
  • serwetki i podkładki z kolorowymi nadrukami przeznaczone do pielęgnacji dzieci
  • ochronne śliniaki z kieszonką
  • rękawy do sterylizacji
  • prześcieradła z gumką i z foliowym, fizelinowym albo włókninowym podkładem
  • okłady grzewcze na urazy
  • serwety medyczne podfoliowane

Szpitalne artykuły papiernicze są biodegradowalne i łatwo jest je utylizować, bez szkody dla naturalnego środowiska.

Podziel się