Materiał Partnera Galanteria papiernicza w hurcie

Galanteria papiernicza w hurcie

W roku 2018 polskie ośrodki przemysłowe z branży przetwórstwa drzewnego i celulozy, wytworzyły łącznie blisko ponad 4900 tys. ton papieru i kartonu. One zaś są bardzo ważnymi materiałami do tworzenia gotowych produktów, w formie galanterii papierniczej. Na różnego rodzaju kartki okolicznościowe, kolorowe serwetki, papiery do prezentów i torebki upominkowe, jest olbrzymie zapotrzebowanie. W naszym kraju działają zatem duże firmy producenckie, które gotowe produkty sprzedają różnym podmiotom w różnych zakątkach Polski.

Obsługa klientów biznesowych

Producenci, działający w Polsce w branży galanterii papierniczej, przede wszystkim swoje wyroby dedykują dla klientów biznesowych. Mowa zarówno o specjalistycznych sklepach dystrybuujących różnego rodzaju produkty z papieru, czy tektury, jak i o szeregu innych podmiotów, do których zalicza się kwiaciarnie, drogerie, sklepy osiedlowe, sklepy zabawkowe, księgarnie, czy też kioski. To właśnie właściciele pojedynczych, jak i sieciowych firm tego typu zaopatrują się hurtowo w kartki okolicznościowe, zaproszenia na różne okazje, torebki kolorowe prezentowe, laurki okolicznościowe, pocztówki, tuby, dyplomy, książeczki, czy też albumy. Rynek zbytu takich produktów jest olbrzymi, a według danych ekonomicznych dynamicznie rośnie o około 5% rocznie. W obrocie hurtowym przekazywanych jest zatem wiele milionów wyrobów zaliczanych do galanterii papierniczej.Okresy szczególnego wzrostu sprzedaży

Firmy zajmujące się produkcją galanterii papierniczej swoje wyroby szczególnie dystrybuują hurtowo w okresach świątecznych, a także późną wiosną i latem. To wtedy rozpoczyna się bowiem wzmożony sezon Komunii Świętych, a także ślubów. Natężenie produkcyjne i sprzedażowe, jest tak samo duże, jak w przypadku świąt Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy, kiedy to przede wszystkim zauważa się zwiększony o kilkanaście razy popyt na torby prezentowe, a także pocztówki i kartki okolicznościowe. Warto przy tym wiedzieć, że najlepsze hurtownie papiernicze i producenci, zatrudniają specjalistów, którzy nie tylko każdego roku odświeżają estetyką wszystkich wyrobów, ale także którzy wdrażają wysokie standardy logistyczne. Dzięki temu producenci są gotowi na przekazywanie nowych produktów, tuż przed tzw. gorącymi okresami handlowymi.

Polscy producenci galanterii papierniczej

W Polsce rynek galanterii papierniczej jest bardzo olbrzymi i otwarty. Z powodzeniem działają na nim zarówno duże firmy produkcyjne, jak i mniejsze pracownie. Oczywiście największą popularnością wśród klientów biznesowych, wyróżniają się przedsiębiorstwa, które oferują atrakcyjne ceny, szybkie dostawy i niezwykłe produkty. Mowa między innymi o przygotowywanych specjalnie kartkach ręcznie zdobionych, między innymi coraz bardziej popularnymi metodami decoupage’u i scrapbookingu. Szeroką ofertą, wysokich jakościowo produktów galanterii papierniczej, wyróżnia się między innymi Firma Wielobranżowa WE-ZE z Bydgoszczy!

Podziel się