Artykuł sponsorowany Charakterystyka przemysłowych maszyn do szycia

Charakterystyka przemysłowych maszyn do szycia

Gdyby przypadkowo zapytana osoba miała odpowiedzieć, czym różni się duży zakład szwalniczy lub krawiecki od małych, to wiele takich osób powiedziałoby, że… jest po prostu więcej maszyn i pracowników. Oczywiście jest to zrozumiałe uproszczenie, a krawiectwo na skalę przemysłową wygląda nieco inaczej. Czym charakteryzują się przemysłowe maszyny do szycia?

Precyzja i specjalizacja

Oczywiście prawdą jest, że maszyn i pracowników je obsługujących jest nieco więcej – jednak mają oni nieco inne kwalifikacje i pracują na zupełnie innych maszynach. Maszyny przemysłowe mają zupełnie inną, o wiele wyższą moc przerobową, szybkość, trwałość i – przede wszystkim – możliwości. Nadają się do szycia średniociężkiego oraz ciężkiego, co oznacza, że można ich używać do szycia grubych skór, ciężkich tkanin czy obuwia. W branży obuwniczej takie maszyny mają naprawdę duże pole do popisu – używa się w niej specjalnych maszyn do szycia tzw. galanterii przestrzennej, podobnych do tych, których używa się przy szyciu przestrzennych elementów garderoby.

Zahaczyliśmy tutaj o ważną cechę maszyn przemysłowych: specjalizacja. Domowe maszyny do szycia są takimi urządzeniami do wszystkiego. W przemyśle natomiast, oprócz maszyn ogólnych, mamy do czynienia z maszynami specjalistycznymi, które potrafią szyć jedynie w określony sposób i określone materiały. Są to np. maszyny do szycia tapicerki meblowe, do szycia tapicerki samochodowe, czy do wielkopowierzchniowych i grubych tkanin technicznych. Maszyna domowa takim zadaniom albo zupełnie nie podoła, albo w najlepszym razie będzie je wykonywać bardzo długo, przy ogromnym nakładzie pracy człowieka i dużym ryzyku zepsucia się.

Rodzaje maszyn przemysłowych

Najpopularniejszym rodzajem przemysłowych maszyn do szycia, który jest często kupowany do przydomowych punktów krawieckich lub nawet do domów przez bardziej wymagające panie, jest tak zwana stebnówka. Co ciekawe, z początku była produkowana i używana jako maszyna domowa, jednak potrafi szyć tylko prosto – dlatego została wyparta przez urządzenia bardziej wielofunkcyjne (ale mniej trwałe), a dziś z racji trwałości i wąskiej specjalizacji używana jest w przemyśle.

Ale to tylko jeden z bardzo wielu rodzajów maszyn i jeden z bardzo niewielu, które można zaadoptować na warunki domowe. Jest też szereg maszyn, które nadają się wyłącznie do przemysłu; są to takie maszyny, jak guzikarki, dziurkarki, maszyny do szycia ciężkiego, renderówki, ryglówki czy maszyny łańcuszkowe. Aby poznać je lepiej, warto sprawdzić ofertę np. firmy Sintex.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas