Artykuł sponsorowany Licówki – nowoczesny sposób na korektę zębów

Licówki – nowoczesny sposób na korektę zębów

Twoje zęby, choć nie wymagają leczenia stomatologicznego, pozostawiają wiele do życzenia? Nie podoba Ci się ich kształt i kolor? Jeśli nie jesteś zadowolony/zadowolona z wyglądu uzębienia, a zmiany nie wymagają interwencji ortodontycznej, pomyśl o licówkach. To nowoczesny i coraz bardziej popularny sposób pozwalający skorygować uzębienie.

Licówki – czym są?

Licówki stanowią rodzaj specjalnych płytek, które przykleja się do zębów. Wykonywane są najczęściej z porcelany lub kompozytu. Pozwalają w ten sposób zamaskować niedoskonałości naturalnego uzębienia, dając efekt hollywoodzkiego uśmiechu.

Licówki stosowane są najczęściej, by poprawić estetykę zębów. Czasami jednak decyzja o ich wykonaniu zapada wówczas, gdy pacjent ma niewielkie wady ortodontyczne, np. w sytuacji bardzo delikatnego zrotowania zęba. Ponadto licówkami można także odbudować zęby starte na skutek zgrzytania.

Wskazania i przeciwwskazania do założenia licówek

Teoretycznie każdy, kto tylko chce poprawić estetykę uzębienia, może zdecydować się na licówki. Na tego typu zabieg dentystyczny decydują się m.in. osoby, które na skutek zażywania antybiotyków zmagają się z mocno pożółkłymi zębami. Ponadto licówki świetnie sprawdzają się w przypadku niezbyt ładnego kształtu zębów lub delikatnych krzywizn, których nie trzeba leczyć ortodontycznie.

Warto jednak mieć świadomość, że istnieją także przeciwwskazania do zakładania licówek. Takie rozwiązanie nie jest polecane osobom młodym – do 16 roku życia oraz osobom w okresie dojrzewania. Nie zaleca się ich również w przypadku osób z poważnymi wadami zgryzu oraz innymi wadami wymagającymi interwencji ortodonty.

Bezboleśnie i bez ryzyka

Zakładanie licówek jest procesem, który przebiega w zasadzie bezboleśnie. Nie jest też obarczone żadnym ryzykiem, jeśli wykonasz zabieg w profesjonalnym gabinecie, np. pracowni stomatologicznej Rojek Dental. Trzeba bowiem wiedzieć, że przygotowanie zębów do zabiegu nie jest aż tak pracochłonne, jak w przypadku koron protetycznych. Jeżeli diagnostyka przedzabiegowa zostanie przeprowadzona prawidłowo, ryzyko powikłań dla zęba jest w zasadzie żadne.
Sam proces zakładania licówek można ograniczyć nawet do dwóch wizyt. Pierwsza ma charakter konsultacji, podczas której pacjent określa pożądany kształt i kolor zębów, a następnie wykonywany jest wstępny projekt. Jeszcze na tej samej wizycie dentysta przystępuje do szlifowania zębów (w znieczuleniu miejscowym dla zapewnienia komfortu), by założyć licówki tymczasowe. Czas oczekiwania na licówki właściwe waha się w granicach 7 dni – tyle mniej więcej trwa przygotowanie indywidualnych licówek w pracowni. Gdy są już gotowe, wówczas pacjent umawia się na kolejną wizytę, z której wychodzi już z ładniejszym i całkowicie naturalnym uśmiechem.

Ile to kosztuje?

Koszt założenia licówek zależy od wielu czynników. Wpływ na cenę ma m.in. materiał wykorzystany do ich stworzenia, indywidualny problem pacjenta czy nawet to, w jakim gabinecie stomatologicznym zdecydujesz się je wykonać. Niemniej jednak koszty można oszacować w granicach od 400 do nawet 2500 zł.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas