Artykuł sponsorowany Dlaczego warto zdecydować się na fotokoagulację nadżerki

Dlaczego warto zdecydować się na fotokoagulację nadżerki

Obecnie kobiety coraz częściej zapadają na choroby narządów płciowych. Choć medycyna wciąż idzie naprzód, to zachorowalność Polek nie tylko nie spada, ale wręcz rośnie. Jedną z najczęściej występujących przypadłości jest nadżerka. Można leczyć ją na różne sposoby, w tym poprzez fotokoagulację. Wyjaśniamy dlaczego warto się na nią zdecydować.

Profilaktyka to podstawa

Niektóre choroby żeńskich narządów płciowych nie należą do groźnych, jednak warto mieć świadomość, że każde zaniedbanie niesie ze sobą ryzyko wystąpienia poważnych powikłań. Jednym ze schorzeń dotykających kobiety jest nadżerka.

-Jak podają różne badania, nadżerka to przypadłość dotykająca co czwartą kobietę w Polsce, jednak wiele pań przez długi czas nie zdaje sobie sprawy z tego, że ją ma. Jest to choroba, która może przemijać bez większych objawów, dlatego trudno ją wykryć. Jedynym rozwiązaniem są regularnie przeprowadzane badania ginekologicznetłumaczy nasz rozmówca z Gabinetu Ginekologicznego w Białymstoku.

Choć coraz częściej zobaczyć można akcje profilaktyczne mające zachęcić kobiety do badań ginekologicznych, to wiele pań odkłada wizytę u ginekologa „na później”. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że im wcześniej zdiagnozowana zostanie nadżerka, tym większe są szanse na wyleczenie chorej. Rozwijająca się choroba może natomiast doprowadzić do pojawienia się nowotworu szyjki macicy.

Leczenie nadżerki – fotokoagulacja

Jednym ze sposobów na pozbycie się nadżerki szyjki macicy jest fotokoagulacja. Polega ona na usuwaniu zmian chorobowych z szyjki macicy przy pomocy promieniowania podczerwonego. Laser używany w tym zabiegu powoduje obumieranie powstających komórek, które tworzą nadżerkę przez odparowywanie w nich wody.

Ten sposób leczenia nadżerki polega na przyłożeniu światłowodu emitera do nadżerki i wyciskanie przy jego pomocy krwi z naczyń krwionośnych. Następnym krokiem jest emisja impulsu. Długość trwania zabiegu zależy od wielkości zmian chorobowych, jednak nie trwa on więcej, niż kilka minut. Przebieg zabiegu pacjentka może obserwować na monitorze komputera.

Fotokoagulację stosuje się głównie w przypadku płytkich zmian. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Co więcej, nie zostawia po sobie żadnych blizn i świetnie sprawdza się u kobiet w ciąży. W okresie gojenia po leczeniu (około 2 tygodnie) pacjentka musi bardzo dokładnie przestrzegać zasad higieny osobistej, w tym przede wszystkim higieny miejsc intymnych. Dla skuteczności metody istotne jest także zachowanie abstynencji seksualnej przez 2-3 cykle miesiączkowe. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas