Artykuł sponsorowany Przebarwienia na twarzy. Jak sobie z nimi radzić?

Przebarwienia na twarzy. Jak sobie z nimi radzić?

Przebarwienia skóry twarzy to defekt estetyczny z którym zmaga się sporo osób. Niewielkie plamki i znamiona o kolorze ciemniejszym bądź jaśniejszym od naturalnego często nie zagrażają zdrowiu, choć ich posiadanie wiąże się ze zrozumiałym dyskomfortem. Na szczęście, zaistniałe zaburzenia pigmentacji można skutecznie wyleczyć. W jaki sposób?

Istnieje wiele sprawdzonych metod kosmetycznych, dzięki którym skóra twarzy może odzyskać dawny wygląd. Ciekawą ofertą zabiegów pomagających w walce z przebarwieniami dysponuje m.in. Instytut Nowoczesnej Kosmetyki Esthe z Lublina. Przykłady oferowanych zabiegów wraz z ich opisami prezentujemy poniżej. To cenny materiał poglądowy, który ułatwi wybór metody odpowiadającej indywidualnym potrzebom oraz oczekiwaniom.

Zabiegi z peelingiem glikolowym z technologią komórek macierzystych Dermaquest

Zabieg peelingujący, bazujący na silnej koncentracji AHA. Pozwala na szybką odbudowę włókien kolagenowych i elastynowych. Stymuluje proces regeneracji skóry prowadząc do wyrównania jej powierzchni, rozjaśnienia przebarwień i produkcji kwasu hialuronowego. Ciekawostką jest zastosowanie komórek macierzystych z Lilaka Pospolitego, obfitujących w fenylopropanoidy. Dzięki ich obecności, zabieg przebiega w pełni komfortowo – bez pieczenia i uczucia podrażnienia. Komórki macierzyste lilaka wykazują właściwości przeciwzapalne, seboregulujące, hamujące rozwój trądziku i łojotokowego zapalenia skóry.

Nomelan Cafeico Mediderma

Zabieg w formie peelingu, dedykowany osobom z przebarwieniami, piegami i melasmą. Posiada właściwości odmładzająco-rozjaśniające i antyoksydacyjne. Aplikacja na skórę przebiega w sposób warstwowy, co pozwala na regulację siły działania oraz stopnia złuszczania. Po zabiegu może występować lekka opuchlizna oraz rumień z widocznymi miejscami zbielenia. Skóra szybko jednak zmienia kolor na brązowy, zyskując efekt opalenizny. Proces złuszczania trwa około pięciu dni. Zabieg Nomelan Cafeico może przybierać kilka form (light, forte, bleaching), zależnie od typu skóry i pożądanych efektów.

Peeling argininowy Mediderma

Kwas argininowy to materiał peelingujący o udowodnionych właściwościach kosmetycznych. Umożliwia leczenie przebarwień, a także poprawę grubości i jędrności skóry. Peeling jest aplikowany na oczyszczoną i odtłuszczoną twarz. Pozostawia się go na okres od sześciu do dwunastu minut, a następnie zmywa wodą. Po wszystkim na skórę należy też nałożyć krem ochronny z filtrem UV. Efektem zabiegu jest pobudzenie skóry twarzy, poprzez zwiększoną stymulację syntezy kolagenu. Skóra staje się bardziej elastyczna, a przebarwienia zanikają.

Peeling glikolowy Mediderma

Przy peelingu glikolowym wykorzystuje się kwas glikolowy o stężeniach 50-70%. Rozwiązanie tego typu znajduje zastosowanie w przypadku przebarwień, melasmy, stanu łojotokowego, trądzikowego i fotostarzenia. Na oczyszczoną skórę twarzy nakłada się kwas i trzyma od pół minuty do pięciu minut. Po upływie czasu stosuje się neutralizator i zmywa go wodą. Jako że kwas glikolowy może wywoływać lekkie pieczenie, na twarz jest też aplikowana specjalna maseczka łagodząco-kojąca. Na zregenerowanej skórze plamy barwnikowe są rozjaśnione, zaskórniki oczyszczone, zmarszczki skorygowane, a krostki i grudki podlegają likwidacji.

Czy to się opłaca?

Współczesne zabiegi kosmetyczne rzadko kiedy zawodzą. Lepszy efekt osiągniemy, jeżeli zabiegom będziemy poddawać się zgodnie z zaleceniami specjalisty. Niektóre z nich są przeprowadzane seriami, w pewnych odstępach czasu. Jeszcze inne lepiej wykonywać o określonej porze roku. Wszystko po to, by skóra mogła odpowiednio się zregenerować. Jeżeli mimo wszystko nie wiemy na jaką metodą zabiegu się zdecydować, zawsze możemy poprosić o pomoc fachowców z branży medycyny estetycznej. Pracownicy Instytutu Nowoczesnej Kosmetyki Esthe oraz innych placówek i salonów kosmetycznych służą wsparciem i pomocą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas