Materiał Partnera
Popraw wygląd i zlikwiduj cellulit. Doskonałe rozwiązanie to masaż

Popraw wygląd i zlikwiduj cellulit. Doskonałe rozwiązanie to masaż

We współczesnych czasach, gdy ludzie chętnie eksponują swoje ciało, dużą bolączką wielu kobiet jest cellulit. To nie tylko problem estetyczny, gdy nieciekawa „pomarańczowa skórka” nie pozwala nam bez kompleksów rozebrać się na plaży czy basenie. To także kwestia zdrowotna, przykre wrażenie ciężkich i zmęczonych nóg oraz nieciekawe obrzęki.

Częsta przypadłość

Cellulit jest powszechny i występuje u ponad 80% kobiet. Do jego tworzenia się przyczynia się niezdrowa dieta, niezbyt aktywny tryb życia i brak uprawiania sportu, zaburzenia w funkcjonowaniu układu krążeniowego i limfatycznego. Cellulit możemy najczęściej zaobserwować na:

  • pośladkach, brzuchu i biodrach
  • udach
  • plecach w okolicy łopatek i dołów pachowych
  • tylnej części ramion

Ważna jest dieta

Niezdrowa dieta bardzo sprzyja powstawaniu mało estetycznej, pomarańczowej skórki. Pierwszym sposobem, by ją zwalczyć jest zmiana w odżywianiu. Muszą w nim na stałe zagościć duże ilości warzyw i owoców, trzeba ograniczyć spożywanie mięsa, zwłaszcza smażonego. Trzeba pić dużo wody i ziołowych herbat, wspomagających oczyszczanie organizmu. Znaczne ograniczenie spożywania soli spowoduje również, że w dużym stopniu zniknie problem częstych obrzęków. Jeśli wprowadzisz codzienną porcję ruchu w postaci dodatkowego spaceru, pływania czy jazdy na rowerze, poprawisz cały swój wygląd i samopoczucie. Ciało podczas wysiłku będzie też lepiej pozbywać się produktów przemiany materii.

Kosmetyki i masaż na cellulit

Raz w tygodniu na problematycznych partiach ciała z cellulitem wykonaj peeling z soli kuchennej z odrobiną oliwy. Dzięki temu zostanie usunięty martwy naskórek, ożywi się krążenie, a oliwa nawilży skórę. Innym naturalnym peelingiem jest zmielona kawa, która świetnie wygładza skórę i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Możesz wykorzystać również różne dostępne na rynku preparaty do walki z cellulitem, zawierające aktywnie działające substancje biologiczne.

Podczas prysznica polewaj ciało zimną wodą, na koniec zastosuj naprzemiennie ciepłą i zimną wodę. Aby pozbyć się nieładnej skórki, masuj miejsca z cellulitem, dobra będzie szorstka rękawica do masażu lub zwykła szorstka gąbka. Masaż szorstką rękawicą rozpocznij  od kostki, następnie koliste ruchy kieruj w górę, masując łydki, uda, pośladki i brzuch. Potem gołymi rękami wykonujemy pociągłe ruchy od dołu w górę.  Następnie skórę szczypiemy, by poprawić krążenie. Po takim masażu ciało będzie lekko zaczerwienione, by masaż przynosił widoczne efekty poświęcaj na niego codziennie kilkanaście minut.

Kelo-Design. Beata Świątek to miejsce, gdzie możesz się poddać antycellulitowemu masażowi bańką chińską. Przyjdź i ciesz się relaksem! W ofercie salonu urody są także m.in. zabiegi fryzjerskie i makijaż permanentny. Serdecznie zapraszamy!

Opracowanie:

Kelo-Design. Beata Świątek

Gdynia , Wielkokacka 15

Podziel się