Artykuł sponsorowany Poznaj zasady panujące na rynku kaletniczym!

Poznaj zasady panujące na rynku kaletniczym!

Cechami dzisiejszego rynku produkcyjnego jest zdecentralizowanie oraz słaba monopolizacja, dzięki czemu możemy zaobserwować rozwój setek przedsiębiorstw o różnych profilach działalności. Przemysł jest bardzo elastyczny i dzisiejsze firmy – czy to małe, średnie lub duże – najczęściej działają w kilku branżach naraz. Tak jest w przypadku produkcji kaletniczej, która kooperuje z branżą obuwniczą, metalurgiczną, czy z branżą biżuteryjną. 

Dzisiejsze kaletnictwo

Warto wiedzieć, że większość firm na rynku kaletniczym działa również w innych branżach. Dzieje się tak głównie z przyczyny bardzo szybkiego i zaawansowanego procesu produkcyjnego wyrobów kaletniczych. Nowoczesna technologia sprzyja rozwojowi firmy w różnych sektorach przemysłu, zawsze jednak w gałęziach pokrewnych. Bardzo często firmy związane z kaletnictwem, czyli wyrobem drobnych produktów skórzanych prężnie rozwijają się w takich działalnościach jak wyrób sztucznej biżuterii, tworzenie artykułów reklamowych, czy też obróbka skrawaniem (obróbka ubytkowa – najczęściej materiału metalowego). Tak jest właśnie w przypadku firmy Mir-Met. PPHU. Kościołek Mirosław, która obsługuje zarówno mniejsze zamówienia, jak i hurtowe zlecenia firm obuwniczych, galanteryjnych czy też sklepów z artykułami reklamowymi. Firmy związane z kaletnictwem i działaniami pokrewnymi – np. wyrób sztucznej biżuterii – oferują między innymi takie produkty jak; narożniki kaletnicze, końcówki do gumek i sznurka, wpinki z logo, grzbiety  do teczek, guziki, bryloki do kluczy, zapięcia do biżuterii, spinki do włosów, smycze z logo, klipsy do identyfikatorów, spinacze biurowe oraz inne artykuły reklamowe, czy dodatki kaletnicze. Warto wiedzieć, że szeroki zakres działalności firm zajmujących się kaletnictwem, świadczy najczęściej o zapotrzebowaniu rynkowym i setkach realizowanych zamówień. Te zaś są miernikiem jakości firmy oraz jej wiarygodności.

Technologia CNC 

Warto wiedzieć, że w przypadku branży wyrobu detali różnego materiału – skórzane, metalowe czy nawet drewniane – liczy się wykorzystanie najnowocześniejszych technologii. To one decydują o rozwoju firmy, bo to szybkość produkcyjna pozwala przedsiębiorcom na rozwój działalności także w innych obszarach, niż tylko kaletnictwo. Najczęściej wykorzystywaną techniką jest frezowanie numeryczne 3D, grawerowanie, czy cięcie elektroerozyjne drutem. Aby proces produkcyjny mógł przebiegać nieustannie oraz był w stanie wytworzyć nawet tysiące identycznych kopii detali, wykorzystuje się urządzenia CNC – komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Istotnymi zaletami są przede wszystkim błyskawiczność kreowania nawet najbardziej skomplikowanych kształtów, a także proces produkcyjny, który poprzedzony jest fazami projektowania produktu komputerowo (CAD). Dzięki temu klient może uzyskać idealnie wytworzony przedmiot wedle jego projektu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas