Materiał Partnera
Najmodniejsze dodatki krawieckie

Najmodniejsze dodatki krawieckie

Dodatki krawieckie potrafią zupełnie odmienić wygląd ubrań. Odpowiednio dobrane dodają im nowego charakteru, dzięki czemu często znoszona odzież zyskuje często drugie życie. Sprawdźcie jakie dodatki krawieckie są teraz w modzie.

Nity

Jednym z częściej stosowanych dodatków krawieckich są metalowe nity odzieżowe. Ich zadaniem jest przede wszystkim wzmocnienie szwów w dżinsie i najczęściej mocuje się je na połączeniach kieszeni i szlufek. Ponadto, stosowane są w kamizelkach, kurtkach i koszulach. Choć kojarzone są głównie z ich funkcją praktyczną, to mogą być wykorzystywane jako elementy dekoracyjne.

-Obecnie nity ozdobne cieszą się dużą popularnością. Z ich pomocą można stworzyć na ubraniach i dodatkach wiele ciekawych wzorów, a tym samym uatrakcyjnić części swojej garderoby. Nity świetnie prezentują się nie tylko na dżinsie, ale również na skórze naturalnej i ekologicznej – wyjaśnia nasz rozmówca reprezentujący firmę KRAWGORS.

W pasmanteriach i sklepach z dodatkami krawieckimi można znaleźć nity gładkie, tłoczone i z wypustkami, o różnych kształtach i kolorach.

Przyszywane ozdoby

Innymi często stosowanymi dodatkami krawieckimi są metalowe ozdoby przyszywane. Dzięki nim można w łatwy, a jednocześnie ciekawy sposób urozmaicić wygląd ubrań, a nawet stworzyć znak rozpoznawalny marki. Do tego typu ozdób zaliczają się ozdoby do kołnierzyków, zakończenia szlufek, zawieszki, kołka do wiązań z tasiemek i przyszywane blaszki, na których można zamieścić dowolny napis (np. logo firmy).

Ćwieki

Te dodatki krawieckie znają już wszyscy. Niegdyś kojarzone z subkulturą punków, obecnie szturmem podbijają wybiegi. Moda na ćwieki trwa nieprzerwanie od wielu lat. Znaleźć je można w zasadzie wszędzie – na skórzanych ramoneskach, ciężkich botkach, torbach, a nawet na koszulkach i dżinsach. Dodając ćwieki do wybranej części garderoby można nadać jej rockowego charakteru i sprawić, że ze zwykłego ubrania przeobrazi się w modny i ciekawy element stroju. 

Podziel się