Artykuł sponsorowany Szerokie zastosowanie wyrobów gumowych w elektrotechnice

Szerokie zastosowanie wyrobów gumowych w elektrotechnice

Wyroby gumowe stanowią szeroką grupę produktów znajdujących zastosowanie w zasadzie w każdej dziedzinie przemysłu. Z gumy tworzy się części maszyn i różnego rodzaju urządzeń, a także elementy wyposażenia, dzięki którym stworzyć można bezpieczne warunki pracy. Sprawdźcie gdzie wyroby gumowe znajdują zastosowanie w elektrotechnice.

Właściwości gumy

Guma to materiał, który umożliwia osiągnięcie zróżnicowanych efektów poprzez dopasowanie ich do konkretnych potrzeb. Podstawowymi cechami tego materiału są elastyczność i odporność na wilgoć. Te atuty gumy sprawiają, że tworzone z niej wyroby znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach produkcji i usług.

-Przedmioty gumowe znaleźć można wszędzie, zarówno w domach i mieszkaniach, jak również w wielu firmach i instytucjach, w których wyroby gumowe mają ogromne znaczenie dla jakości pracy i bezpieczeństwa. Z gumy tworzy się uszczelki, amortyzatory, elastyczne wypełnienia oraz podkładki. Dzięki tym elementom urządzenia, takie jak pralka, mikser czy drukarka pracują ciszej i bardziej efektywnie tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę PIONIER Jawor.

Co więcej, wyroby gumowe są też produktami higienicznymi – eliminują rozwój drobnoustrojów, a przy odpowiednim składzie można stosować je w produkcji żywności, bez wchodzenia w reakcje z produktami bazowymi.

Wyspecjalizowane wyroby gumowe

Elementy gumowe znaleźć można w zasadzie wszędzie, w tym w elektrotechnice. Powodem tego są właściwości materiału. Guma jest świetnym izolatorem, toteż zapewnia bezpieczeństwo wszędzie tam, gdzie pracuje się z urządzeniami pod napięciem. W branży elektrotechnicznej wykorzystuje się takie wyroby gumowe, jak:

  • przelotki gumowe – pozwalają na zachowanie wysokiego stopnia ochrony izolacji kabli przy przejściach przez ścianki konstrukcji wsporczych, można stosować je także do przeciągania przewodów przez ścianki obudów, zmniejszają ryzyko uszkodzenia kabli w newralgicznych miejscach; powstają na bazie wysokiej jakości mieszanek gumowych,
  • odgiętki i przegiętki – ich zadaniem jest zabezpieczanie przed uszkodzeniem przewodu poruszającego się, bądź podlegającemu drganiom,
  • dławica gumowa – przeznaczona do uszczelnienia miejsca wprowadzania do wnętrza skrzyni systemu S przewodów płaszczowych, kabelkowych i oponowych, a także kabli w izolacji polwinitowej; dławice wkładane są w otwory przelotowe lub otwory z gwintem P i umieszcza się je w otworach pokryw bocznych, zapobiegają przedostawaniu się płynu i wilgoci do wnętrza skrzynek,
  • gumowe złącze przewodowe – służy do naprawy przewodów oponowych o liczbie żył do 5 i przekroju maksymalnie 35 mm2, technologię tę można stosować do różnych rodzajów kabli i przewodów oponowych, które można stosować w zakładach górniczych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas