Materiał Partnera
Kilka słów o stołach konferencyjnych. Ogólna charakterystyka

Kilka słów o stołach konferencyjnych. Ogólna charakterystyka

Dobór odpowiedniego stołu konferencyjnego odgrywa ogromne znaczenie przy organizacji spotkania biznesowego. To od niego w dużym stopniu zależy, w jaki sposób będzie przebiegać zebranie bądź konferencja. O czym warto pamiętać, wybierając stół konferencyjny?

Rozmiar ma znaczenie

Jednym z podstawowych kryteriów, które powinniśmy wziąć pod uwagę przed zakupem stołu konferencyjnego, są jego wymiary. Powinny być one dostosowane do przewidywanej liczby uczestników spotkań. Na rynku znajdziemy całe kompleksy stołów łączonych, a także stoły składane, które w zależności od potrzeb mogą pomieścić nawet kilkadziesiąt osób. Rolę odgrywa nie tylko długość, ale i szerokość stołu. Przybyli goście nie powinni siedzieć w ścisku. Najlepiej, by każdy z nich dysponował przestrzenią, na której będzie w stanie rozmieścić podstawowe przybory, materiały czy filiżankę kawy.

Kształt i układ

Stoły konferencyjne przyjmują rozmaite formy. W ofertach sklepowych są dostępne meble prostokątne, okrągłe oraz w kształcie owalu. Przykłady tego typu rozwiązań znajdziemy m.in. w asortymencie firmy MEBLANT, producenta i dystrybutora mebli z Wrocławia. Na kształt niektórych stołów możemy wpływać, łącząc je ze sobą. Popularnym rozwiązaniem jest ustawianie mebli na wzór podkowy, dzięki czemu każdy uczestnik spotkania utrzymuje kontakt wzrokowy z pozostałymi osobami. Ułatwia to w znacznym stopniu komunikację.

Elementy estetyczne

Wygląd stołu zależy m.in. od charakteru działalności firmy, a także ogólnej aranżacji danej sali. Współczesna branża meblarska dysponuje stołami w stylach klasycznym i nowoczesnym. Niezmienną popularnością cieszą się meble wykonane z drewna. Niektóre stoły wyróżniają się kolorystyką, inne kształtem, część jest tworzona na indywidualne zamówienie. Ważne by pamiętać, że estetyka nie powinna przysłaniać względów praktycznych i ergonomicznych. Detale takie jak stabilność stołu, możliwość rozbudowy czy miejsce na kable od laptopów i sprzętu audiowizualnego, też odgrywają niebagatelne znaczenie.

Wybierz mądrze

Zakup stołu konferencyjnego to decyzja na lata, zatem warto podjąć ją w rozważny sposób. Pod uwagę musimy wziąć nie tylko własne potrzeby i preferencje, ale też komfort uczestników spotkań. Dobry stół to gwarancja korzystnego pierwszego wrażenia po wejściu do sali. Wrażenie może z kolei zaważyć na wyniku końcowym konferencji oraz sukcesie biznesowym firmy. Jeżeli nie jesteśmy pewni jakiego mebla potrzebujemy, warto poprosić o pomoc specjalistów. Producenci i dystrybutorzy stołów konferencyjnych służą poradą.

Podziel się