Materiał Partnera
Jak znaleźć dobre miejsce na przeprowadzenie konferencji firmowej?

Jak znaleźć dobre miejsce na przeprowadzenie konferencji firmowej?

Istnieje kilka istotnych czynników wpływających na jakość przeprowadzanych konferencji firmowych. Ci, którzy zetknęli się z organizacją jakiegoś większego wydarzenia, z pewnością wiedzą, o co należy zadbać. Ci, dla których przeprowadzenie konferencji śni się po nocach, mogą skorzystać z poniższych porad dotyczących doboru m.in. odpowiedniego miejsca.

Zadbaj o dobrą lokalizację

Pierwszą kwestią, jaką należy się zająć, jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Jeżeli decydujemy się na dwu- lub trzydniową konferencję, warto zarezerwować hotel w miejscowościach oddalonych od naszego biura w takiej odległości, aby pracownicy mogli przy okazji trochę odetchnąć i oprócz nauki spędzić czas w miłej atmosferze. Taka panuje nad polskim morzem lub w górach. Czyste powietrze, w przypadku północnych części kraju – przepełnione jodem, specyficzny mikroklimat oraz wiele atrakcji turystycznych zapewniają rozrywkę po konferencji firmowej lub cyklu szkoleń.

Alternatywą jest wybór miejsca, które będzie nieco odcięte od zgiełku miejskiego i często uczęszczanych plaż, jeżeli jest to obiekt położony nad morzem, ale posiadające bogate zaplecze atrakcji na miejscu – las lub park z dużą ilością zieleni, możliwość wypożyczenia rowerów, basen, kręgielnia lub świetlica z telewizorem bądź stołami do tenisa. Rekreacyjna baza jest bardzo ważna, aby zapewnić równowagę między nauką a wypoczynkiem.

Zwróć uwagę na wyposażenie sali konferencyjnej

Po wybraniu lokalizacji należy wybrać ośrodek, który będzie miał wyposażenie pozwalające na bezstresowe przeprowadzenie konferencji firmowej. Jest to przede wszystkim sala wraz z krzesłami, która pomieści odpowiednią liczbę uczestników. 

Podczas konferencji często wykorzystuje się różnego rodzaju multimedia, dlatego należy sprawdzić dostępność komputerów, projektorów, Internetu bezprzewodowego, systemu nagłośnieniowego oraz dostatecznej ilości kabli, które pozwolą np. na podłączenie laptopa do rzutnika – wymienia właściciel Hotelu Vulcan w Szczecinie, który dysponuje sześcioma profesjonalnie wyposażonymi salami konferencyjnymi.

Podziel się