Artykuł sponsorowany Zalety i zastosowanie drzwi stalowych

Zalety i zastosowanie drzwi stalowych

Drzwi stalowe do niedawna kojarzyły nam się przede wszystkim z ciężkimi drzwiami przemysłowymi, czy drzwiami montowanymi w piwnicach bloków z wielkiej płyty. Nowoczesne drzwi metalowe znajdują zastosowanie wszędzie, bo wyglądają zupełnie inaczej: są estetyczne, eleganckie, klasyczne lub designerskie i oczywiście bezpieczne. Jeśli więc zależy nam na solidnych drzwiach antywłamaniowych, które będą dodatkowo odporne na ogień, powinniśmy bez wahania wybrać drzwi stalowe. Producenci nowoczesnych drzwi dbają o to, by na pierwszy rzut oka nie było nawet widać, że ich produkt to wielowarstwowa konstrukcja, w którą wkomponowane są elementy stalowe. Drzwi nie są też bardzo ciężkie, za to są bardzo mocne. Jakie mają zalety?

Drzwi mocne i energooszczędne

Drzwi stalowe produkowane z myślą o naszych domach, mieszkaniach, biurach, czy gabinetach, projektowane są w taki sposób, by jak najlepiej zabezpieczyć wnętrza, a jednocześnie nadać wejściu eleganckiego i estetycznego wyglądu. Drzwi wysokiej jakości są niezwykle trwałe i nie są podatne na szybkie wypaczenia. Upłynie sporo czasu, nim będziemy musieli wyregulować ponownie zawiasy. Przeciwnicy drzwi stalowych przekonują, że stal nie ma właściwości izolacyjnych, co ma wpływ na ergonomię – nie wiedzą jednak, że nowoczesne drzwi stalowe mają specjalne wypełnienie z pianki izolacyjnej. Nie należy się więc obawiać, że wybór drzwi stalowych nie jest energooszczędny – jest i to jak najbardziej, a do tego zapewnia nam bezpieczeństwo.

Najważniejsze parametry drzwi

Kiedy wybieramy drzwi stalowe do domu, nie powinniśmy się kierować wyłącznie ceną. Nie zawsze najdroższe drzwi będą miały najlepsze parametry, o czym możemy się przekonać, przeglądając katalogi różnych producentów. Najważniejsze są oczywiście wymiary – szerokość drzwi nigdy nie powinna być mniejsza niż 90 cm. Mówimy o wymiarze, który określa szerokość otworu po zamontowaniu ościeżnicy. Należy wziąć pod uwagę, że otwór, który trzeba będzie przygotować, będzie większy o około 12-15 cm. Minimalna wysokość drzwi wejściowych to 201 cm, przy czym otwór powinien być większy o 6-7 cm. Bardzo istotny jest także współczynnik przenikania ciepła, który nie powinien być większy niż 2,6 W/(m2·K). Należy pamiętać, że zawsze interesuje nas współczynnik dla całych drzwi, a nie np. tylko dla części, która jest ocieplona pianką – mówi nam przedstawiciel firmy Desart z Tychów. Jeśli nie mieszkamy w zacisznym miejscu, powinniśmy zwrócić uwagę także na izolacyjność akustyczną, która określana jest w dB. Najczęściej izolacyjność akustyczna drzwi to ok. 30 dB – im jest ona większa, tym mniej hałasu z zewnątrz będą przepuszczały drzwi. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas