Artykuł sponsorowany Ocieplenie stropu – izolacje termiczne

Ocieplenie stropu – izolacje termiczne

Każdy budynek i każde jego pomieszczenie powinno posiadać strop, który nie tylko będzie stanowić podstawę dla podłogi wyższej kondygnacji, ale przede wszystkim zminimalizuje ucieczkę ciepła z pomieszczenia. Aby strop mógł spełniać swoje zadanie musi zostać odpowiednie zaizolowany. W tym celu stosuje się bardzo często płyty termoizolacyjne.

Czym są płyty termoizolacyjne?

Płyty termoizolacyjne są to płaskie elementy zbudowane z jednorodnego materiału o różnej grubości, układane jedno lub kilku warstwowo. Ich zadanie to zapobieganie przenikaniu ciepła przez strop. Do podłoża montowane są poprzez klejenie lub mechanicznie. Wierzchnią warstwę takiego stropu, w przypadku dachu (hydroizolacja) stanowi papa bitumiczna, membrana EPDM lub PCV. Płyty termoizolacyjne są materiałem bardzo lekkim, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnych tworzyw izolacyjnych, takich jak poliizocyjanurat (PIR) również cienkim. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia ich montaż oraz sprawia, że można montować je elementach konstrukcyjnych budynku bez obaw, że warstwa izolacyjna znacząco wpłynie na grubość warstw stropowych.

Rodzaje izolacji warstwowych

Płyty termoizolacyjne stosowane w budownictwie wykonywane są z różnych materiałów izolacyjnych, między innymi styropianu i wełny mineralnej. Oba materiały posiadają pewne zalety, między innymi wysoką odporność na czynniki środowiskowe, takie jak wilgoć, wysokie temperatury i ogień a także kontakt z niektórymi substancjami chemicznymi. Jednakże ze względu na fakt, że do uzyskania pożądanych właściwości izolacyjnych muszą posiadać odpowiednią grubość, nie są stosowane do izolowania stropów. W tej roli najlepiej spiszą się tak zwane płyty PIR. Co kryje się pod tą nazwą? 

-PIR to skrótowa nazwa poliizocyjanuratu, materiału stanowiącego unowocześnioną wersję dość powszechnie znanego poliuretanu, czyli PUR – wyjaśnia specjalista z firmy Gór-Stal – Płyty z poliizocyjanuratu charakteryzują się znakomitymi parametrami izolacyjnymi, obecnie na rynku nie ma materiału który odznaczałby się tak niską przewodnością cieplną. Materiał ten zachowuje swoje właściwości nawet jeśli jego warstwa jest bardzo cienka, dlatego może być z powodzeniem wykorzystywany wszędzie tam, gdzie liczy się każdy centymetr wysokości i każdy metr sześcienny. Dodatkowo płyty PIR odznaczają się bardzo wysoką trwałością, są twarde i dobrze radzą sobie z różnego rodzaju czynnikami mechanicznymi i środowiskowymi.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas